מזונות בגירושין גם כשיש אך גם כשאין ילדים

גירושין הפכו לשכיחים ורבים בוחרים להיפרד ולפרק את התא המשפחתי. פרוק התא המשפחתי מצריך בגרות וגדלות וזאת כדי להגיע למצב בו התהליך מסתיים על הצד הטוב ביותר (ככל האפשר) ועם מינימום פצועים בשטח. עוד לפני שיוצאים למסע הגירושין, חשוב לזכור כי אם המסע יגמר במלחמה כל אחד מהצדדים ישלם מחיר כבד, הן כלכלי והן נפשי.

גירושים הם אקט קשה בפני עצמו ועל כן אם ניתן לסיימו בפשרות משני הצדיים הרי זה משובח. האופציות שעומדות בפני כל זוג מתגרש הן כדלקמן: הזוג יכול לבחור לפרק את התא המשפחתי בהסכמה ואז תלווה את התהליך עורכת דין אחת שמייצגת את שני הצדדים ומאידך יכול התהליך להסתבך וכל אחד מהצדדי ישכור לעצמו עורך דין שידאג לטובתו האישית בלבד. כי לזכור כי בחירה זו עלולה להוביל להפסד רב ולרוב היא מונעת משיקולי אגו שנכון לוותר עליהם.

הכירו את המזונות שניתנות לאישה במעמד הגירושין

היה וזוג בוחר להתגרש, עליו לטפל באפיקים שונים ומגוונים ובין היתר בפתיחת תיק הגירושין ברבנות או בבית המשפט לענייני משפחה, בחלוקת הרכוש וכמובן בקביעת המזונות. את המזונות ניתן לסווג לשני אפיקים שונים, האחד הוא מזונות לאישה ואילו השני הוא מזונות לילדים. כדי לגבש הסכמות יש להיעזר בשרותיו של עורך דין לענייני משפחה, בין אם הפרידה היא בהסכמה ובין אם היא לאו.

מזונות לילדים – כל זוג יכול להיפרד בהסכמה מלאה ולקבוע את סכום המזונות שיאושר בבית משפט ובתנאי שלפני הכל נשמרת טובת הילדים. היה והזוג בוחר להעניק את "מטה ההחלטות" לידיו של שופט לענייני משפחה, לא ניתן יהיה לדעת מבעוד מועד את סכום המזונות, משום שזה תלויי בגורמים רבים ומגוונים.

הידיעה הרווחת בציבור בכל הקשור למזונות היא, כי כל עוד יש לבני הזוג המתגרש ילדים, הרי שהאישה תקבל לידה מזונות, אך במידה ולזוג אין ילדים, לא תזכה האישה למזונות. הלכה למעשה ידיעה זו שגוייה וגם לאישה חסרת ילדים מגיעים מזונות על פי דין.

מזונות לאישה – אלו הן מזונות שמוענקים לאישה ללא קשר לילדים. אלו הם מזונות שנגזרות מקשר הנישואין, כך שלכל אישה יש את הזכות להסדיר את המזונות שתקבל לאחר הגירושין אך את המזונות יש לקבוע עוד במעמד הנישואין. את סכום המזונות קובעים בין היתר מרמת החיים של שני הצדדים, מרמת ההשתכרות של האישה, מתקופת הזוגיות אותה קיימו בני הזוג ועוד.

לסיכום – על מנת למצות את מלוא הזכויות, יש להכיר את החוק על בוריו ורק אחר כך להתחיל את הליך הגרושים, כך למשל תזכה אישה למזונות לאחר הגירושין (בין אם יש לה ובין אם אין לזוג ילדים משותפים). היה והזוג מתגרש בהסכמה, עורך דין אחד ייצג את שני הצדדים, אך במידה והגירושים לא מוסכמים וישנם חילוקי דעות, יאלץ כל אחד מהצדדים לשכור את עורך הדין שייצג אותו.

תחומי התמחות

 


אופנהיימר 7, פארק המדע, רחובות

להשארת פרטים וייעוץ ראשוני: 074-769-14-82

sadeh@sadehlaw.com


לשיחת ייעוץ ללא תשלום

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם