לשאלות ובירורים חייגו:
08-9415022

הנחיות לפתיחת תיק הוצאה לפועל

המטרה של פותח תיק הוצאה לפועל היא להביא למימושו של פסק דין או שטר לסוגיהם. כתנאי ראשוני על הזוכה להגיש את המסמכים המתאימים ולפתוח תיק במערכת הוצאה לפועל.

ניהול תהליך הוצאה לפועל יכול להיעשות בצורה עצמאית, אך זהו הליך ארוך רווי בבירוקרטיה ובהגשת אין ספור טפסים ומסמכים. לפיכך, רצוי ואף הכרחי להיעזר בשירותיו של עורך דין הוצאה לפועל וזאת על מנת לחסוך זמן יקר וכאב ראש.

לאילו טפסים ומסמכים נזדקק בעת פתיחת תיק הוצאה לפועל

על מנת לפתוח תיק הוצאה לפועל תידרשו למלא טפסים בהתאם לסוג הזכות אשר אותה אתם מבקשים לממש (לרשימה המלאה של טפסים לפתיחת תיקים).

בעת מילוי טופס בקשה לפתיחת תיק יש להקפיד על מילוי כל הפרטים בצורה מדויקת ונכונה. יש לשים דגש על פרטי החייב ועל כתובת ביתו, מאחר ואלו ינחו את מערכת ההוצאה לפועל בביצוע פעולות בעניינכם.

לטופס הרלוונטי לכם תזדקקו לצרף את המסמכים הבאים:

בבקשת ביצוע פסק דין – עליכם לצרף עותק מקורי של פסק הדין או פסיקתא מאושרים על ידי בית משפט בחותמות מקוריות (בד"כ סגולות).

בבקשת ביצוע תביעת מזונות – עליכם לצרף העתק פסק דין חתום ומאושר על ידי הערכאה המשפטית כאמור ותצהיר של הזוכה לפיו לא התקבלו דמי מזונות.

בבקשת ביצוע שטר חוב – עליכם לצרף את השטר המקורי וכן צילום של שני צדדיו.

במקרה של שיק ללא כיסוי – יש לצרף את ההמחאה המקורית וכן צילום של שני צדדיה.

תשלום אגרה – פתיחת תיק הוצאה לפועל

בבואך לפתוח תיק הוצאה לפועל, תידרש לשלם אגרה אשר גובהה נקבע לפי העניין המבוקש:

פתיחת תיק בהתבסס על פסק דין – גובה האגרה כאחוז ורבע , מהסכום שנקבע בפסק הדין בתוספת של אגרת פרוטוקול.

פתיחת תיק בהתבסס על שטר חוב – גובה האגרה יעמוד על כאחוז ורבע מערכו של השטר, בתוספת של אגרת פרוטוקול.

פתיחת תיק בגין אי תשלום מזונות – גובה האגרה יקבע בהתאם לפרוטוקול.

צו עשה – שיעור האגרה בהתאם לתקנות.

גובה האגרות איננו קבוע ומתעדכן מעת לעת. כדאי להישאר מעודכנים במרכז המידע של מערכת בית המשפט, בלשכת הוצאה לפועל, או במהלך היוועצות עם עורך דין. לעתים נדירות מאשר רשם ההוצאה לפועל מתן ערובה חלופית במקום תשלום אגרה במהלך פתיחת תיק.

סיוע משפטי לצורך פתיחת תיק הוצאה לפועל

ישנם יתרונות רבים בפניה לעורך דין הבקיא בתחום ההוצאה לפועל בעת פתיחת תיק הוצאה לפועל וכן בהמשך התהליך. עורך דין מקצועי בתחום ההוצאה לפועל יסייע לזוכה לעבור את הסבך הבירוקרטי, את מילוי הטפסים והמסמכים שצריך לצרף לבקשה, עדכון לגבי גובה האגרה ועוד.

במידה והזוכה שכר את שירותיו של עורך דין, על עורך הדין לצרף ייפוי כוח בעת הגשת הבקשה לפתיחת התיק.אפשרות נוספת זו לטיפול בגביית החוב דרך משרד עורכי דין הינה דרך מהירה יותר ויעילה יותר מאשר ניהול הליך בירוקרטי ממושך דרך ההוצאה לפועל ללא היעזרות בעורך דין.

 • צרו קשר

  לפרטים נוספים חייגו 08-9415022
  או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  שם:
  נייד:
  מייל:

 • משרד עורכי דין שדה
  משרד עורכי דין שדה

  משרד עורכי דין שדה