לשאלות ובירורים חייגו:
08-9415022

תיקון או שינוי סכום החוב בהוצאה לפועל

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם בקשיים רבים ובלחצים, תוך שהם מתמודדים עם דברים רבים שעלולים להשפיע על פעילותם העסקית באופן שלילי ואף להביא לסיום הפעילות ולסגירת העסק. בכלל, בכל מה שקשור בהתנהלות הכלכלית בישראל, לא קל בכלל – העלויות גבוהות מהרגיל, בעוד שמצפים ממך לדרוש פחות, את דרישות החוב ממך אתה חייב לשלם באופן מידי ואילו דרישות החוב שלך נגררות לאורך שוטף פלוס כלשהו, שמבטיח שתראה את הכסף מתישהו בעתיד, אבל בטח לא היום. מצב בלתי אפשרי זה, מביא עסקים רבים וגם אנשים באופן פרטי, למצב שבו הם לא עומדים בהתחייבויות הכלכליות שלהם והנושים שלהם מצד שני, מגישים תביעות שנפתחות ונאספות בהוצאה לפועל.

חוב בהוצאה לפועל

הוצאה לפועל, כשמה כן היא, תפקידה להוציא לפועל תשלומים שצד אחד התחייב בהם כלפי צד שני, אך כשל מלשלם התחייבויות אלה. פעמים רבות, הליך זה מוביל לכפייה של התשלום, על ידי עיקול של נכסים ומוצרים בעלי ערך של בעל החוב, אשר נמכרים במכירות פומביות והכסף עובר לנושה של בעל החוב.

תיקון או שינוי סכום החוב

במקרים מסוימים ולא לעיתים רחוקות, מתגלה כי הייתה טעות בסכום הנקוב בחוב בהוצאה לפועל ויש צורך לתקן או לשנות את סכום החיוב. אבל מדובר בהליך לא פשוט הכרוך בבירוקרטיה ולכן, כדאי לשכור את שירותיהם של משרד רואי חשבון, שיתנו מענה מקצועי ויובילו אתכם להשלמת השינוי או התיקון. באילו מקרים זה עוד קורה שצריך לשנות או לתקן את הסכום? המשיכו לקרוא.

איחוד תיקים

כשיש לבעל עסק או לאדם פרטי יותר מחוב אחד בתהליך הוצאה לפועל, הוא רשאי להגיש בקשה לאיחוד תיקים, כך שיוכל להפחית את התשלומים הנלווים לכל תיק ולא לשלם על כל אחד בנפרד. לאחר הליך של איחוד תיקים (שגם אותו אתם חייבים לעבור בליווי משרד רואי חשבון, אחרת אתם מסתכנים בכך שהתיק שלכם יתקל בבעיות של בירוקרטיה וחוסר דיוקים), יש צורך בשינוי או בעצם עדכון של סכום החוב. גם במקרה שאדם שילם חלק מהחוב, צריך לוודא שהסכום אכן עודכן.

הליך רשמי

ההליך לשינוי או עדכון סכום החוב בהוצאה לפועל הינו הליך רשמי לכל דבר, כך שיהיה עליכם להגיש בקשה רשמית, לחכות לאישור רשם הלשכה להוצאה לפועל את הבקשה, לאחר שזו נבדקה על ידי רואה חשבון מוסמך. לכן, חשוב לשכור את שירותיו של רואה חשבון מנוסה שילווה אתכם בהליך ויוודא כי הסכום שנרשם הוא הסכום המדויק. ניסיון לעבור את ההליך הזה לבד או בכלל להתנהל מול הלשכה להוצאה לפועל לבד, עלולה לגרום לכם להפסדים ואף להוביל אתכם למצב שבו אתם נאלצים לסגור את העסק, כי לא חישבתם נכון את הסכום שאתם צריכים לשלם. מתכוננים להתמודד מול ההוצאה לפועל? קחו רואה חשבון שיעמוד לצדכם.

 • צרו קשר

  לפרטים נוספים חייגו 08-9415022
  או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  שם:
  נייד:
  מייל:

 • משרד עורכי דין שדה
  משרד עורכי דין שדה

  משרד עורכי דין שדה