לשאלות ובירורים חייגו:
08-9415022

למה לפנות למשרד עורכי דין לפני שמבצעים השקעות נדל"ן?

סכומי הכסף המופנים לאפיק ההשקעה ששמו נדל"ן שוברים שיאים. בין משקיעי הנדל"ן ניתן למצוא את בני מעמד הבינוני מצד אחד וחברות גדולות כגון גינדי השקעות מהצד השני. בתווך, ניתן למצוא גם משקיעים בסדרי גודל בינוני, אך יש דבר אחד המשותף לכל. כל מי שמתכנן בקרוב לבצע השקעות בנדל"ן צריך לפנות למשרד עורכי דין. וגם זה איננו הכל – יש להעדיף משרד המתמחה בתחום הנדל"ן.

ניסוח חוזים והסכמים

כפי שיש משרדים לערכית דין המתמחים בהוצאה לפועל וגבייה וכפי שיש משרדים ועורכי דין המתמחים במשפט מסחרי או בתביעות מול הבנקים, ישנם עורכי דין המתמחים בליווי עסקאות נדל"ן. לא חייבים להיות חברה שמשקיעה בעשרות או במאות מיליוני שקלים כדוגמת גינדי השקעות בכדי להבין את הצורך בזהירות בכל השקעת נדל"ן.

גם מי שקונה בית או חנות ומשקיע חצי מיליון, מיליון או שני מיליון שקלים בנדל"ן עשוי להיכוות אם לא ייחתם חוזה כשר ומסודר. הפניה למשרד עורכי דין חיונית מכיוון שבחוזה המסודר יקבעו כל התנאים להתממשות ההסכם ויקבעו גם התנאים לתשלום וכן סדר התשלומים.

בחוזה ובהסכם שילווה עורך הדין הבקיא בענייני נדל"ן יצוינו מצב הנכס שיימסר למשקיע וכן יצוינו היבטים חיוניים כגון מועד מסירת המפתח. ניתן לציין גם נושאים שבאים יתגלו יביאו לביטול החוזה, שכן בהתקיימם המשקיע עלול להפסיד כסף רב. למשל, הסתרה ואי גילוי מצד המוכר, של עובדה מהותית ביחס לנכס (למשל הפקעה צפויה של חלק מהקרקע לצרכי סלילת כביש).

ייעוץ בנושאים מורכבים ומיסוי

משרד עורכי דין הבקיא בנדל"ן יהיה חיוני ביותר ככל שהעסקה יותר מורכבת. בליווי עסקאות מורכבות, כאשר נדרשת הבנה בנושאי תכנון ובניה, נדרשת מקצועיות וניסיון. עשוי להידרש עורך דין שמכיר את הנפשות הפועלות, שיודע לייצג את המשקיע מול גורמים שונים, מול הרשויות, הטאבו, משרד השיכון, מנהל המקרקעין (רמ"י), משרד התשתיות. לעיתים עשוי להידרש תהליך של בוררות ואף ייצוג משפטי במקרה של סכסוכים, בבית המשפט.

עוד היבט משפטי חשוב ביותר ובעל משמעות כספית הינו המיסוי. גם משקיע קטן וגם חברה גדולה ועתירת פרויקטים כגון גינדי השקעות זקוקים לייעוץ בדבר מיסוי מקרקעין. בעזרת תכנון נכון, ניתן לממש פטורים והקלות מס בסכומים של עשרות אלפים, מאות אלפים ולעיתים גם מיליוני שקלים (בהתאם לאופי ההשקעה).

העברת זכויות וזהירות ממוקשים

סיבה חשובה נוספת לצורך בפניה למשרד עורכי דין לפני שמבצעים השקעות בנדל"ן הינה הטיפול בכל מה שקשור בהעברת זכויות. עורך דין אחראי למניעת עסקאות מפוקפקות או מוקשים כגון רכישת קרקע חקלאית שלא מיועדת להפשרה. עורך הדין אחראי לבדיקת זהותו של בעל הנכס ובדיקה שלא קיימים שיעבודים או עיקולים על הנכס שעלולים למנוע את העברת הזכויות ורישום הנכס על שמו של המשקיע (או קבוצת המשקיעים).

 

 

 

 

 • צרו קשר

  לפרטים נוספים חייגו 08-9415022
  או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  שם:
  נייד:
  מייל:

 • משרד עורכי דין שדה
  משרד עורכי דין שדה

  משרד עורכי דין שדה