לשאלות ובירורים חייגו:
08-9415022

הקשר בין חקירות כלכליות ופשיטת רגל

מהי חקירה כלכלית ומה הקשר שלה לפשיטת רגל? מה קדם למה או מה הביא למה? הנה כל התשובות.

מהן חקירות כלכליות ומתי הן נדרשות?

המטרה של חקירה כלכלית היא להבין מה המצב הכלכלי של אדם או של חברה מסוימת. חקירה כזו יכולה להתבצע על ידי המשטרה או על ידי חוקרים פרטיים כאשר בחקירה מסוג זה יש צורך לבדוק את חשבונות הבנק שיש לאותו אדם או חברה גם בארץ וגם בחו"ל, להבין את היסטוריית הלוואות שלו, להבין האם יש לו נכסים כלשהם וכן הלאה. חקירות אלו יכולות להתבצע במספר מצבים כאשר אחד המצבים המוכרים ביותר הוא בעיצומה של פשיטת רגל כאשר יש צורך להבין האם לאותו חובה יש נכסים או הון שבעזרתם הוא יוכל לשלם לנושים.

לא כל מי שמצהיר באמת פושט רגל

הבעיה הגדולה בפשיטת רגל היא שלעתים יש חשד שאותו אדם לא באמת פשט את הרגל והוא בסך הכול מנסה להגיע להסדר עם אלו שהוא חייב להם, כדי לא לשלם את הכול. פשיטת רגל יכולה להגיע בגלל מצבים רבים כמו למשל שיקים חוזרים מלקוחות, אי יכולת להשיג מימון, רעיון עסקי שנכשל וכולה. יכול להיות שיש לעסק גם לא מעט חובות אבודים שלמעשה פוגעים בהכנסה שלו והביאו אותו למצב העגום הזה. אחרי פשיטת רגל כזו לעסק או לאדם יהיו שיקים חוזרים, והוא זה שייצור אצל אחרים חובות אבודים, וזה מה שתהליך פשיטת רגל בה למנוע.

למי נפנה כדי לבצע חקירה כלכלית?

כדי לבצע חקירות כלכליות וכמובן להמשיך בתהליך המשפטי יש צורך להיעזר בבעלי מקצוע רבים. כמובן שאפשר לפנות למשטרה אך לעתים חוקר פרטי יצליח במשימה במידה רבה יותר ויש לשקול את הפנייה אליו. כמובן שיש צורך גם בהתייעצות עם עורך דין פלילי שיוכל לעזור במצבים אלו במידה ויש חשד מבוסס ואולי אפילו הוכחות, שאותו אדם מרמה את הנושים והוא למעשה מחזיק בנכסים רבים או שיש לו הון מספיק שאותו הוא מסתיר מפני המערכת המשפטית. לאותו אדם כמובן ייפתח תיק פלילי אם יגלו שהוא משקר אך רק משרד עורכי דין מנוסה וחוקרים טובים יוכלו להביא למטרה הרצויה הזו.

נבואה שיכולה להגשים את עצמה

חוקר פרטי יכול לעזור לכם להבין את האמת לגבי אותו חייב ועורך דין פלילי בתל אביב יוכל לעזור לכם לתבוע אותו, אך חשוב לזכור שלעתים כל תהליך הבדיקה היא נבואה שמגשימה את עצמה. לא מעט פעמים קורה שנפתחת חקירה סביב עסק מסוים שנמצא בבעיה, כאשר חקירות כלכליות אלו יכולות לפגוע לו בשם. ככל שמדובר בחברה גדולה יותר הפגיעה תהיה קשה יותר כיוון שככל שהחברה גדולה יותר החקירה תופסת כותרות גדולות יותר בתקשורת. כך למעשה ספקים, לקוחות וגם משקיעים לא ירצו כל קשר עם החברה העסקית הזו והמצב שלה רק יילך ויחמיר.

מה אפשר לעשות כדי להימנע ממצב זה?

כדי להימנע מהמצב העגום הזה בו החקירה הכלכלית למעשה מביאה לירידה בתפקודו של העסק ולירידה משמעותית בהכנסות שלו, יש צורך לשמור עליה כמה שיותר שקטה. אם הרשויות או גופים אחרים חוקרים את העסק יש לחשוף את הכל בגלוי וכך יהיה טוב יותר לכל הצדדים. ככל שהחקירה תישמר על להבנה נמוכה יותר כך זה ייטיב עמו בטווח הקצר והארוך, וכמובן שעורכי דין טובים יכולים לעזור בנוגע לעניין המשפטי. צריך לזכור כי גם התנהלות פיננסית ועסקית נכונה יכולות למנוע את המצבים הללו אם כי המשימה הזו אינה פשוטה כל כך למרות שכך היא נשמעת.

 

 • צרו קשר

  לפרטים נוספים חייגו 08-9415022
  או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  שם:
  נייד:
  מייל:

 • משרד עורכי דין שדה
  משרד עורכי דין שדה

  משרד עורכי דין שדה