לשאלות ובירורים חייגו:
08-9415022

באילו מקרים צריך להיעזר בשירות של עו"ד נדל"ן?

נדל"ן הפך בשנים האחרונות לתחום שיותר ויותר ישראלים מגלים בו עניין. מצד אחד, דירות, משרדים וחנויות הפכו לנכסים מבוקשים גם למטרות השקעה ולא רק לשימוש שוטף, ומצד שני ערך הנכסים השונים נסק מעלה מעלה כך שבכל עסקת נדל"ן מעורבים סכומי כסף גבוהים במיוחד. עוד תורמת לעיסוק הרב בבנייה תוכנית המתאר הארצית מספר 38 שמאפשרת לבעלי דירות בבניינים ישנים לשדרג את איכות החיים שלהם, ואכן בערים רבות צצים שלל פרויקטי תמ"א 38, וגם להפשרת הקרקעות החקלאיות במושבים, בקיבוצים ובשטחים פתוחים יש חלק בהתרחבות המשמעותית של עולם הנדל"ן. במקרים רבים, ובעצם בכל עסקת נדל"ן, שירותיו של עורך דין מיומן הם חובה, ובפרט כך הדבר כשעל הפרק קניית קרקע חקלאית, השקעה בנדל"ן בחו"ל, פרויקט פינוי בינוי או הקמת קבוצת רכישה.

רכישת קרקע חקלאית

כולנו מכירים אנשים שלפני כמה עשרות שנים רכשו קרקע במקום שנתפש ככפר מרוחק והיום הם בעליו של נכס ששווה עשרות מיליוני שקלים בכפר שמריהו. רובנו גם נחשפים ללא מעט מסרים פרסומיים אודות קרקעות חקלאיות שאו-טו-טו ניתן יהיה לבנות עליהן למגורים או למסחר, כך שמי שירכוש אותן כיום יזכה לתשואה עצומה. הפוטנציאל קיים, הפיתוי רב – אבל יזם הנדל"ן הוותיק ערן פולק מזהיר מפני רכישת חתולים בשק. פולק, כדאי לדעת, החל את קריירת היזמות שלו בנווה צדק כשעוד הייתה שכונה מנומנמת ואפילו מוזנחת במידה רבה בפאתי תל אביב, כך שהוא מבין את הרצון למצוא הזדמנויות קורצות ובפרט כאלה שהציבור הרחב עדיין לא מזהה. יחד עם זאת, לצד הסיכוי לרווח גבוה ישנו גם סיכון בלתי מבוטל, ועל-מנת להגן על האינטרסים שלכם לאורך הדרך, שעלולה להיות ארוכה ומלאת מהמורות, כדאי להיעזר כבר מהרגע הראשון בעורך דין נדל"ן מנוסה. עו"ד מיומן ידע לזהות מוקשים מסוכנים במיוחד, לנטרל מוקשים אחרים ובאופן כללי למזער את פוטנציאל הנזק ולהבטיח את מיצוי האפשרות בדרך הטובה ביותר מבחינתכם.

השקעה בנדל"ן בחו"ל

גם כשקונים דירה בארץ, וגם כשהמוכרת היא חברת בנייה ותיקה וכזו שנחשבת לאמינה במיוחד, רצוי להצטייד בעורך דין משלכם – וכשרוכשים דירה בחו"ל על אחת כמה וכמה שמומלץ להסתייע בייעוץ משפטי. חשוב להבין כי בכל מדינה ישנם חוקים אחרים, ואי ידיעתם עלולה להוביל אתכם להסתבכות עם החוק. הסתבכות שכזו עלולה כמובן לגרום לנזקים כספיים משמעותיים, ואפילו לפגיעה חמורה יותר. ערן פולק, כאחד מבעלי HAP, שמרבה לבנות בניו יורק, מכיר על בוריים את החוקים הרלוונטיים בארה"ב, ועל כן כדאי לא להתעלם מההמלצה שלו לשכור עו"ד נדל"ן בעל ניסיון בקניית נכסים בחו"ל.

פינוי בינוי

תמ"א 38 מהווה כאמור את אחד הטרנדים הבולטים בתחום הנדל"ן בשנים האחרונות. מצד אחד לתוכנית המתאר החשובה פוטנציאל עצום לשפר את איכות החיים במידה ניכרת מבלי שתידרשו להשקעה כספית, אבל מצד שני מדובר על פרויקטים מורכבים שמעורבים בהם גם היזם, גם כל הדיירים בבניין או במתחם (לעתים ישנם כמה עשרות דיירים שלכל אחד מהם אינטרסים שונים), גם השכנים באזור וגם הרשות המקומית. על-מנת לנווט באופן מושכל בין כל סבך האינטרסים ולממש את הפוטנציאל, בלי שהפרויקט ייתקע במשך שנים ארוכות, נדרשת מעורבות גם של עורך דין מנוסה.

קבוצת רכישה

עוד טרנד בולט בתחום הנדל"ן הוא קבוצת רכישה. גם לקונספט זה פוטנציאל רב, ומי שמשתמש בו נכון יכול להגיע לנכס משלו במחיר נמוך משמעותית ביחס למקובל בשוק – אבל מצד שני מדובר על קבוצת אנשים חסרי ניסיון אמיתי שהופכים ליזמי נדל"ן. על-מנת שחוסר הניסיון לא יוביל לטעויות יקרות, ממליץ ערן פולק על שכירת שירותיו של עו"ד נדל"ן בעל יושרה מלאה וניסיון רב.

 • צרו קשר

  לפרטים נוספים חייגו 08-9415022
  או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  שם:
  נייד:
  מייל:

 • משרד עורכי דין שדה
  משרד עורכי דין שדה

  משרד עורכי דין שדה