לשאלות ובירורים חייגו:
08-9415022

מה קורה למשכנתא בתהליך הוצאה לפועל

משכנתא היא לא כמו כל הלוואה. משכנתא היא מסמך משפטי שמעניק למלווה את הזכות לקחת את הנכס שלכם ללא רשותכם במידה שלא תעמדו בתנאי החזר המשכנתא. כאשר אתם מאשרים את מסמך המשכנתא, כלומר חותמים עליו בחתימת ידכם, אתם מגישים ללווה באופן רשמי את הזכות על הנכס שלכם.

פיגור בהחזרי המשכנתא

אחד היתרונות של לקיחת משכנתא בליווי של יועץ משכנתאות פרטי משלכם, הוא הידע הרחב שלו בתחום, ואת היכולת שלו להגן עליכם גם כאשר אתם מתקשים לעמוד בהחזרים החודשיים. לפעמים, היועץ יוכל להציע לכם פתרון יצירתי שיציל את הנכס שלכם מידיה של ההוצאה לפועל.

כשאתם משתמשים בשירותי ייעוץ משכנתא, היועץ יעמוד לרשותכם ברגע שבו מתברר לכם שלא תצליחו לעמוד בהחזרים החודשיים לפירעון המשכנתא שלכם, ולפני שההסתבכות תהיה בלתי הפיכה.

קשיים כספיים שונים עלולים לגרום לאיחורים בהחזרי המשכנתא כמו, פיטורין, או מחלה אשר פוגעים ברמת ההשתכרות שלכם באופן בלתי צפוי. היועץ עשוי להציע לכם לדוגמה:

למה כדאי לכם למכור את הנכס בעצמכם?

קחו בחשבון שרצונו של הבנק הוא לממש את הנכס במהירות, כדי לקבל את כספו בחזרה, כך שהוא יהיה מוכן למכור אותו גם במחיר נמוך בהרבה משוויו האמתי בשוק. המשמעות היא שתישארו בלי הנכס ועם חוב שממשיך לשאת הצמדה וריבית. לעומת זאת, אם תמכרו את הנכס בעצמכם במחיר ריאלי, תישארו בלי הנכס, אבל לפחות תצליחו להיפטר מהחוב לבנק.

מספר זכויות עומדות לרשותכם כאשר הבנק מבקש לעקל את הנכס שלכם בגין אי פירעון המשכנתא, לדוגמה:

עד מתי מותר לכם כבעלי הדירה למכור את הבית לאחר שהוכרז על הליך למימוש הנכס עקב פיגור בתשלום המשכנתא?

במסגרת זכות המוקנית לכם בדין, אתם יכולים למכור את הדירה או הבית שלכם בתחילת תהליכי ההוצאה לפועל. אולם, ברגע שמונה כונס הנכסים על הנכס שלכם, יהיה עליכם ליידע אותו ולקבל את אישורו לגבי כל פעולה שלכם הנוגעת לנכס זה, תוך 20 ימים ממועד תחילת תהליך כינוס הנכסים. לדוגמה:

לאחר שמכרתם את הנכס, שילמתם את חוב המשכנתא לבנק ונשארתם עם יתרה מסוימת – גם אם על פניו נראה שהיתרה תהיה שייכת לכם, הלווים, ברוב המקרים, לא זה המצב.

קחו בחשבון שגם אם הנכס הניב סכום גדול משוויו של החוב שלכם, לא יישאר לכם כסף ביד. הרבית החריגה בגין הצטברות החוב, דמי שכר הטרחה לעורך הדין, וההוצאות וההיטלים השונים שהם חלק ממכירת הנכס שלכם – כל אלה מלווים בעלויות לא מבוטלות.

לסיום, כאשר כבר כלו כל הקיצים והנכס שלכם נמצא בידי ההוצאה לפועל, מומלץ להתייעץ במהירות האפשרית לא רק עם יועץ משכנתא, אלא גם עם עורך דין הוצאה לפועל, מומחה בתחום, שינסה לעזור לכם לעבור את התהליך עם כמה שפחות נזק, במידת האפשר.

 

 

 

 

 • צרו קשר

  לפרטים נוספים חייגו 08-9415022
  או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  שם:
  נייד:
  מייל:

 • משרד עורכי דין שדה
  משרד עורכי דין שדה

  משרד עורכי דין שדה