לשאלות ובירורים חייגו:
08-9415022

הליכים משפטיים של פשיטת רגל

מהי פשיטת רגל

כאשר אדם מכריז על פשיטת רגל הוא מצוי במצב בו קיימות התחייבויות קודמות מאשר נכסים ואין לו יכולת לשלם את החובות והוא למעשה חדל פרעון. פשיטת רגל הינו הליך משפטי בו אדם מצוי בסטטוס משפטי המספק לו הגנה מפני בעלי החוב מטעם המערכת המשפטית.

 מצב זה מאפשר לו לסלק את החובות הקיימים תוך הגנה של המערכת המשפטית וכן להסדיר את החובות בצורה מסודרת.  נדגיש כי כל צעד המעורב בעניין יכול להגיש בקשה לפשיטת רגל במטרה להסדיר את החובות ולהפסיק את רדיפת הנושים.

אילו חובות קיימים לחייב

על החייב יש הגנה מטעם הנושים במסגרת הליך פשיטת רגל, אבל יש חובות העשויים להפריע לו לחזור לאורח חיים תקין. על מנת לאפשר לו ללמוד כיצד להתנהל נכון מבחינה כלכלית, עליו לשלם תשלום חודשי לקופת פש"ר, זאת בהתאם לצו התשלומים אשר נקבע על ידי בית המשפט במסגרת צו כינוס. 

עליו לעמוד בתשלומים בכל חודש במטרה לא ליצור חובות.  יתרה מכך , עליו להגיש דוח מפורט של הוצאות והכנסות של משק הבית וכן לצרף מסמכים המעידים על נכונות הדוח. נוסף על כך, עליו להגיע לחקירה ולשתף פעולה בחקירה בגילוי מלא תוך הגעה עם כל המסמכים הדרושים.

יש להדגיש כי על מנת לסיים את ההליך המשפטי על החייב לעמוד בכל ההתחייבויות שלו , לרבות הגעה לחקירה ועד עמידה בתשלומים. עם זאת, בשנים האחרונות נראה כי קיימת מגמה של ביטול הליכים ואפשרות לתת לחייב הזדמנות טרם תחילת הליך משפטי.

   סיוע של עורך דין לענייני צבא

לא רק אזרחים נקלעים לחובות אלא גם חיילים בשירות צבאי עשויים למצוא את עצמם נתונים לחובות ומצויים במצב של פשיטת רגל. מצב של פשיטת רגל בצבא אינו חייב להיות מצב בלתי פתיר אשר יוביל לסיבוכים רבים. פנייה אל גורם מקצועי עשויה להוביל למציאת פתרון וחזרה לחיים רגילים.

מומחה בתחום פשיטות רגל יסייע לחיילים אשר נקלעו לסיטואציה ויוביל אותם בבטחה אל הפתרון הטוב ביותר באמצעות ניסיון רב וידע. עורך דין מקצועי יקפיד להתעדכן בנעשה לטובת החיילים במטרה להעניק להם את השירות הטוב ביותר.

במצב זה יהיה עליהם להסתייע בשירותיו של עורך דין לענייני צבא – עורך דין המוסמך לטפל בהליך .  על מנת להתנהל נכון בהליך יש להסתייע בשירות של עורך דין מומחה בתחום עד לסיומו של ההליך בצורה אופטימלית במטרה לפתוח דף חדש.

  עורך דין  המתמחה בטיפול בחיילים ימלא את הטפסים המתאימים ביותר תוך ביצוע ההליך המשפטי בצורה הטובה ביותר. לצורך כך, חשוב ביותר לבחון את פעילותו של עורך הדין טרם ההתקשרות עימו – לבחון את סיכויי ההצלחה שלו לסיים את ההליך בצורה מוצלחת ולשמוע סיפורי הצלחות מטעם חיילים אחרים.

     

הליכים משפטיים של פשיטת רגל
 • צרו קשר

  לפרטים נוספים חייגו 08-9415022
  או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  שם:
  נייד:
  מייל:

 • משרד עורכי דין שדה
  משרד עורכי דין שדה

  משרד עורכי דין שדה